Hadí svět

Dotazy

Listopad 2007

Dotaz:
Dobrý den,
Zajímalo by mě, jakého hada jsme pozorovali na dovolené v Thajsku (byl cca 1.5m dlouhý).
Prosím o radu. Nemohu se nikde dopátrat, jak se had (viz. foto) jmenuje.
Děkuji.
Michaela Fišerová


Odpověď:
Dobrý den.
Úvodem bych se Vám chtěl velice omluvit za zpožděnou odpověď na Váš dotaz, ale pro mé momentální vytížení to nešlo jinak. Vaše fotografie je dobře čitelná, povedená a velice průkazná. Jedná se o Vlnožila užovkového (Laticauda colubrina), jednoho z nejjedovatějších hadů na světě. Pokud byste měla ještě nějaký dotaz nebo problém, rád Vám pomohu.
Jakub TvarůžekDotaz:
Dobrý den.Jsem Veronika a je mi 12 let.Přeji si korálovku sedlatou.Prosím poradte mi hodí se ke mě tato korálovka(vzhledem k mému věku)?A má nějaké záporné vlastnosti tota korálovka?Prosím odpovězte na můj email.A jinak máte moc krásnou stránku.Moc mi pomohla a o hady se moc zajímám ještě jednou moc děkuji.


Odpověď:
Ahoj Veroniko.
Děkuji ti za pochvalu a jsem rád, že se ti Hadí svět líbí. Zároveň bych se chtěl omluvit za zpožděnou odpověď na Tvůj dotaz. Jsem momentálně vytížený natolik, že to dříve nešlo. Co se týče Tvého dotazu, tak si myslím, že bych v korálovce sedlaté neviděl pro začátek žádný problém. Je sice trochu prudší a agresivnější než užovka červená, ale každý had je kus od kusu individualita, tudíž můžeš narazit klidně i na temperamentnější užovku, ale i klidnější korálovku. Každopádně bych Ti pro začátek doporučil tyto 2 hady. Buď korálovku sedlatou, nebo užovku červenou. Užovky jsou obecně většinou klidnější, zatímco korálovky spíš živější. Rozhodně bych ti ale doporučil, aby sis nějakého z těchto hadů koupila už jako mládě a ne až jako dospělého hada. Každopádně ať už se rozhodneš mezi jakýmkoliv z těchto 2 hadů, tak neuděláš chybu. Přeji Ti mnoho teraristických úspěchů a pokud bys měla ještě nějaký dotaz, rád ti pomohu.
Jakub TvarůžekDotaz:
Dobry den nasel jsem hada slepyse.chci se zeptat co pro nej mam udelat co k zradlu,jak ho proste zazimovat.
dekuju ¨ˇSebek


Odpověď:
Dobrý den.
Rád bych Vás upozornil na to, že Slepýš křehký, kterého jste našel a o kterém je řeč, není had, ale ještěr. Pouze jeho pohyb může připomínat pohyb skutečného hada. Ve skutečnosti má pozůstatky končetin, které jsou překryty kůží, takže jeho tělo vypadá jednolitě. Co se týče potravy, tak slepýši se živí žížalami, slimáky, případně drobnými členovci. Nakonec bych Vás chtěl upozornit, že Slepýš křehký je kriticky ohrožený druh. Pokud byste měl ještě nějaký dotaz, rád Vám pomohu.
Jakub Tvarůžek
 
Jakub Tvarůžek