Hadí svět

Dotazy

Květen 2007

Dotaz:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda na světě existuje nějaký had, který je zároveň škrtič a zároveň vylučuje jed, kterým může usmrcovat své kořisti.
Děkuji za odpověď, Hana Pelcová, studentka.

Odpověď:
Dobrý den.
Už tyto dvě varianty se navzájem vylučují. Hadi usmrcují svoji kořist buď jedem, nebo uškrcením. Jiné možnosti neexistují. Tudíž má odpověď je zamítavá. Na světě neexistuje had, který by byl škrtičem a zároveň byl jedovatý (alespoň o žádném takovém se ještě neví).
Jakub Tvarůžek
Dotaz:
Ahoj ja jsme se chtěla zeptat jak tam mate ty vlastni fotky to jako ten choval ma doma ty hadi, a nebo to je ze zoo naky lidi pestujou takovy hadi jedovaty, asi se mi budete spat chtěla jsme se jenom zeptat ja mam rači mambu zelenou diky. Pavlína Ksandrová

Odpověď:
Dobrý den.
Fotografie, které jsou na stránkách Hadího světa umístěny v rubrice vlastní fotografie nejsou ze zoo, ale jsou pořízeny u chovatele a odborníka na hady Tomáše Mazucha. Ten tyto hady chová doma, leč nutno podotknout, že jim rozumí, tudíž se člověk u něj doma nemusí vůbec ničeho obávat. Zde Vám posílám adresu stránek Tomáše Mazucha: http://www.megasphera.cz/africanvenomoussnakes/ Závěrem bych si dovolil reagovat na poslední bod Vašeho dotazu. Já se domnívám, že každý had je fascinující a má své určité kouzlo. Vaším favoritem je mamba zelená, já mám rád všechny hady, ale pravdou je, že i já mám svého oblíbence a tím je Křovinář ostnitý (Bothriechis schlegelii).
Jakub Tvarůžek
 
Jakub Tvarůžek